Te mesosh te flesh mire

Te mesosh te flesh mire te ndihmon te jetosh me mire

Te flesh eshte nje nga aktivitetet me thelbesore per trupin tone, ashtu sikurse eshte edhe te ngrenet dhe te piret. Sasia dhe cilesia e gjumit kane ndikim ne shendetin tone fizik dhe mendor. Nje gjume i mire favorizon rigjenerimin e trupit dhe na ndihmon qe te ndihemi me mire me veten. Ne te kundert, te fjeturit pak dhe keq mund te ndikoje ne perkeqesimin e metabolizmit, uljen e sistemit mbrojtes imunitar dhe shperqendrimin e vemendjes gjate dites.

Nje nate pa gjume ndikon edhe ne humorin tone dhe shoqerohet me ndikime negativ ne cdo aspekt te jetes. Ne menyre qe te parandalojme problemet qe kane lidhje me gjumin e keq dhe qe te rifillojme te fleme mire, eshte e mjaftueshme te ndjekim disa rregulla te thjeshta qe shpesh i harrojme.

 • Perdorimi i sheqernave me tepri largon gjumin.
 • Te flesh pak demton trurin.
 • Kush flen pak, plaket me shpejt.
 • Temperatura 18 grade eshte ideale per te fjetur mire.
 • Shikimi i programeve televizive para se te flesh eshte armiku i nje gjumi te mire.
 • Nje jete aktive gjate dites te ndihmon te flesh gjate nates.
 • Per te fjetur mire duhet te shtrihesh ne te njejten ore.
 • Te flesh pak stimulon oreksin dhe te ben te shendoshesh.
 • Vaktet e rregullta favorizojne nje gjume te rregullt.
 • Eshte me mire te shmangen momentet e shkurtra te gjumit gjate dites.
 • Nxehtesia e madhe nuk ben mire per gjumin
 • Sa me pak te flesh, aq me shume mund te semuresh.

Nuk eshte fjala vetem per tu kujdesur per detajet, por eshte deshria per te arritur persosmerine

Magniflex eshte sinonimi i persosmerise. Kompania eshte dalluar gjithmone se produktet e saj jane me vlere te vertete per konsumatorin – kane vleren e cilesise. Magniflex perdor materiale 100% italiane dhe merr vlera edhe nga profesionaliteti i teknikeve te specializuar, si dhe nga nje numer me i madh se 180 punonjes qe punojne perkrah njeri tjetrit, duke ndare mes tyre pasionin dhe pervojen.

× We are here to help you!