Magniflex Mbeshtet Sportin

Magniflexi e adhuron sportin, sepse mireqenia fizike eshte misioni i kesaj kompanie. Ne vitet 80, kompania ishte nje nga kompanite sponsor te gares se ciklizmit Giro d’Italia, pra, qe atehere duket qarte lidhja e ngushte qe ekziston midis nje gjumi clodhes dhe cilesor dhe nje stili te shendetshem jetese. Ky pasion i madh per sport vazhdon te jete i njejte edhe ne ditet e sotme dhe e drejton kompanine tone ne ndeshjen e perditshme per te fituar gjumin clodhes.

Sergio Parisse

Kapiteni i kombetares italiane te Regbi.

Martin Castrogiovanni

Sulmues i kombetares italiane te Regbi.

Gonzalo Canale

Mesfushor i kombetares italiane te Regbi.

AKTIVITET SPORTIV DHE GJUM CLODHES:

SKUADRA QE FITON NUK NDYSHOHET

Ne Itali, Magniflex ka marre vendimin te kete si imazhe te perdorimit te produkteve te saj tre lojtare te kombetares italiane te Regbise.

Ata jane shembuj te shkelqyer te performances dhe gjenialitetit, vlera qe Magniflex i perdor ne punen e saj, duke prodhuar produkte te nivelit te larte cilesor. Zgjedhja e sportit regbi mbi te gjitha ka lidhje me filozofine e ketij sporti: vlera e respektit dhe e ndjesise se kenaqesise, qe krijohen nga angazhimi i madh dhe puna e vazhdueshme.

  • Hisashi Iwakuma – Bejzboll, Liga e kampionatit te bejsbollit
  • Shinji Kagawa – Futboll, Manchester United
  • Kenta Maeda – Bejzboll, Hiroshima
  • Tomoka Fukuda – Drejtues makine ne gara
  • Norichika Aoiki – Bejzboll, Liga e kampionatit te bejsbollit
  • Katsuyuki Kiyomiya – Trjaneri i skuadres kombetare te Japonise
  • Sachiyo Yamada – Lacrosse
  • Gianluigi Buffon – Futboll, Kapiten i skuadres se Italise dhe Juventus

YJET E SPORTIT TE VENDEVE TE LINDJES FLENE MBI DYSHEKET MAGNIFLEX

Ne vitin 2014, kompania Magniflex festoi 20 vjetorin e prezences se saj ne Japoni. Showroomit te Tokios iu bashkua edhe showromi i sapo-inauguruar ne Osaka. Dashuria per vendet e lindjes sebashku me dashurine per sportin e nxiten kompanine qe te lidhej me me shume evenimente sportive ne kete vend, sa qe disa nga kampionet e famshem japoneze u kthyen ne imazhe te produkteve te saj. Disa pasione nuk kane kufij si per sportin, ashtu edhe per gjumin.

× We are here to help you!