Hoteleri

PUSHIMI ITALIAN QE KA PUSHTUAR BOTEN!

Linja Regale per hotelet prestigjoze.

Nga një laborator i vogël në hotelet më ekskluziv në çdo kryeqytet në mbarë botën. MAGNIFLEX është njohur universalisht si simboli i “pushimit made in Italy“.

Magniflex prodhon produktet e tij me zejtari të pakrahasueshme. Sepse ajo është e nxitur nga i njëjti pasion që i beri te ecin perpara ne fillime. Magniflex ka bërë gjera te cmuara në të shkuarën me një fokus per të ardhmen.

Magniflex ka nje vizion rreth pushimit te ndertuar mbi vlera te qarta per hoteleri, qe ndihmojne respektimin e nivelit teper te larte te cilesive qe jane baza e produkteve me te njohura dhe me te cmuara ne bote.

Historia

Certifikimet

KERKIMET ME EFIKASE JANE ATO KERKIME QE NUK RRESHTIN ASNJEHERE.

Magniflex ka arritur gjate gjithe historise se saj rezultate te rendesishme, megjithate, nuk rresht se kerkuari persosmerine. Veprimtaria e vazhdueshme ne fushen kerkimore nuk ka kufi. Kompania ka si qellim zgjidhjet me te reja per permiresimin e produkteve te saj, ne menyre qe t’i pergjigjet me saktesi te gjitha nevojave te ndryshme per cdo individ duke vertetuar me certifikimet.

CILESIA E MAGNIFLEX ESHTE E CERTIFIKUAR NE TE GJITHE BOTEN

 

Eksporti

Eksporti drejt me shume se 98 vende produktet per nje gjume clodhes Made in Italy.

Me kalimin e viteve, kompania pati nje rritje mjaft te madhe, derisa u kthye ne nje realitet te vertete nderkombetar, me filiale dhe showroome te panumerta me eksport ne te gjithe boten. Ne ditet e sotme, Magniflex konsiderohet kudo si zedhenese “Made in Italy” e gjumit clodhes.

SHOWROOM-et


 • Firence
 • Rome
 • Tirana
 • Tokio
 • Osaka
 • Singapor
 • Qipro
 • Dubai
 • Prage
 • Kiev
 • Milano
 • Manila
 • Sofje
 • Hong Kong
 • Shangai
 • Majemi
 • Bangalor
 • Bratislave
 • Rijad
 • Shkup
 • Shezhen
 • Foshan City
 • Dongguan
 • Beijing

Shifrat qe flasin per ne:

 • Mbi 98 jane vendet drejt te cilave Magniflex ben eksport produktet e saj.
 • Mbi 35 milione njerez ne bote flene mbi dysheket Magniflex.
 • Mbi 50 vite histori si kompani prodhimi.
 • Mbi 100 produkte (nga dysheket, sustat, jasteket dhe aksesore te tjera relaksuese).
 • 10.000 dysheke prodhohen ne dite.

 

Filozofia jone

NUK ESHTE FJALA VETEM PER BUKURINE E CLODHJES, POR MBI TE GJITHA PER VLEREN E VERTETE QE KANE GJERAT NE TE CILAT BESOJME

Filozofia e Magniflex bazohet si ne vleren e vertete te nje gjumi clodhes. Por, gjithashtu, edhe tek rendesia e ekologjise, mireqenies dhe e kerkimeve te vazhdueshme. Faktikisht, keto vlera jane te lidhura me endrren e vazhdueshme: Nje gjume clodhes qe nuk kufizohet vetem te rehatia dhe komforti. Por qe permireson jeten e njerezve dhe ekuilibrin e mjedisit qe na rrethon.

Kompania vazhdimisht i kushton nje vemendje te madhe ceshtjeve te mjedisit dhe te gjitha proceset e prodhimit jane hartuar ne menyre te atille qe te reduktojne ne minimum shperndarjen e dioksidit te karbonit (Co2). Gjithashtu, keto produkte krijohen mbi bazen e frymezimit qe e ka fillesen nga natyra, ose, per te qene me te sakte, nga bukurite e pejzazhit Toskan. Cdo dyshek eshte nje kryeveper e komfortit dhe relaksit, por jo vetem kaq.

Faktikisht, Magniflex ka ndermarre edhe veprimtari te vazhdueshme ne fushen e kerkimit dhe bashkepunimit. Filozofia dhe objektivi eshte te kuptojme thellesisht shqetesimet dhe problematikat qe lidhen me gjumin. Ne menyre qe te gjejme zgjidhje te reja per mireqenien dhe nje gjume me te vertete clodhes. Te flesh mire do te thote te jetosh mire dhe te zgjedhesh Mangiflex, eshte nje menyre per t’u kujdesur per veten dhe per njerezit qe ju qendrojne prane.

PERSOSMERIA ESHTE E GJITHA NJE TRADITE ITALIANE

Aftesite artizanale dhe gjenialiteti Italian i kane dhene gjithnje jete produkteve te famshme ne te gjithe boten. Dhe produktet me logon “Made in Italy” perfaqesojne nje garanci te cilesise qe eshte e mirenjohur ne mbare boten. Keshtu qe edhe ne fushen e gjumit dhe clodhjes. Magniflex nuk ben perjashtim dhe kete e deshmon edhe prezenca e kesaj kompanie ne me shume se 98 vende. Ne fakt, cdo produkt eshte tregues i pasionit dhe dedikimit. Vlera te cilat bejne qe dysheket te jene unike dhe te paimitueshem.

JEMI GJITHNJE TIFOZE TE NJE JETE TE SHENDETSHME

Keshilla dhe Kuriozitete

Te mesosh te flesh mire te ndihmon te jetosh me mire

Te flesh eshte nje nga aktivitetet me thelbesore per trupin tone, ashtu sikurse eshte edhe te ngrenet dhe te piret. Sasia dhe cilesia e gjumit kane ndikim ne shendetin tone fizik dhe mendor. Nje gjume i mire favorizon rigjenerimin e trupit dhe na ndihmon qe te ndihemi me mire me veten. Ne te kundert, te fjeturit pak dhe keq mund te ndikoje ne perkeqesimin e metabolizmit, uljen e sistemit mbrojtes imunitar dhe shperqendrimin e vemendjes gjate dites.

Nje nate pa gjume ose cilesia e gjumit, ndikon edhe ne humorin tone dhe shoqerohet me ndikime negativ ne cdo aspekt te jetes. Ne menyre qe te parandalojme problemet qe kane lidhje me gjumin e keq dhe qe te rifillojme te fleme mire, eshte e mjaftueshme te ndjekim disa rregulla te thjeshta qe shpesh i harrojme.

 • Perdorimi i sheqernave me tepri largon gjumin.
 • Te flesh pak demton trurin.
 • Kush flen pak, plaket me shpejt.
 • Temperatura 18 grade eshte ideale per te fjetur mire.
 • Shikimi i programeve televizive para se te flesh eshte armiku i nje gjumi te mire.
 • Nje jete aktive gjate dites te ndihmon te flesh gjate nates.
 • Per te fjetur mire duhet te shtrihesh ne te njejten ore.
 • Te flesh pak stimulon oreksin dhe te ben te shendoshesh.
 • Vaktet e rregullta favorizojne nje gjume te rregullt.
 • Eshte me mire te shmangen momentet e shkurtra te gjumit gjate dites.
 • Nxehtesia e madhe nuk ben mire per gjumin.
 • Sa me pak te flesh, aq me shume mund te semuresh.

Magniflex Mbeshtet Sportin

Magniflexi e adhuron sportin, sepse mireqenia fizike eshte misioni i kesaj kompanie. Ne vitet 80, kompania ishte nje nga kompanite sponsor te gares se ciklizmit Giro d’Italia, pra, qe atehere duket qarte lidhja e ngushte qe ekziston midis nje gjumi clodhes dhe cilesor dhe nje stili te shendetshem jetese. Ky pasion i madh per sport vazhdon te jete i njejte edhe ne ditet e sotme dhe e drejton kompanine tone ne ndeshjen e perditshme per te fituar gjumin clodhes.

Sergio Parisse

Kapiteni i kombetares italiane te Regbi.

Martin Castrogiovanni

Sulmues i kombetares italiane te Regbi.

Gonzalo Canale

Mesfushor i kombetares italiane te Regbi.

AKTIVITET SPORTIV DHE GJUM CLODHES:

SKUADRA QE FITON NUK NDYSHOHET

Ne Itali, Magniflex ka marre vendimin te kete si imazhe te perdorimit te produkteve te saj tre lojtare te kombetares italiane te Regbise.

Ata jane shembuj te shkelqyer te performances dhe gjenialitetit, vlera qe Magniflex i perdor ne punen e saj, duke prodhuar produkte te nivelit te larte cilesor. Zgjedhja e sportit regbi mbi te gjitha ka lidhje me filozofine e ketij sporti: vlera e respektit dhe e ndjesise se kenaqesise, qe krijohen nga angazhimi i madh dhe puna e vazhdueshme.

 • Hisashi Iwakuma – Bejzboll, Liga e kampionatit te bejsbollit
 • Shinji Kagawa – Futboll, Manchester United
 • Kenta Maeda – Bejzboll, Hiroshima
 • Tomoka Fukuda – Drejtues makine ne gara
 • Norichika Aoiki – Bejzboll, Liga e kampionatit te bejsbollit
 • Katsuyuki Kiyomiya – Trjaneri i skuadres kombetare te Japonise
 • Sachiyo Yamada – Lacrosse
 • Gianluigi Buffon – Futboll, Kapiten i skuadres se Italise dhe Juventus

YJET E SPORTIT TE VENDEVE TE LINDJES FLENE MBI DYSHEKET MAGNIFLEX

Ne vitin 2014, kompania Magniflex festoi 20 vjetorin e prezences se saj ne Japoni. Showroomit te Tokios iu bashkua edhe showromi i sapo-inauguruar ne Osaka. Dashuria per vendet e lindjes sebashku me dashurine per sportin e nxiten kompanine qe te lidhej me me shume evenimente sportive ne kete vend, sa qe disa nga kampionet e famshem japoneze u kthyen ne imazhe te produkteve te saj. Disa pasione nuk kane kufij si per sportin, ashtu edhe per gjumin.

Politikat Ambientaliste

NE NJE BOTE ME TE MIRE FLIHET ME MIRE

Magniflex punon gjithnje i nxitur nga ndjenja e vazhdueshme e pergjegjesise per mjedisin. Te gjitha produktet e saj, ne fakt, jane konceptuar per te respektuar politikat ambientaliste. Duke reduktuar shperndarjen e dioksidit te karbonit (Co2) edhe fale perdorimit te paneleve diellore. Kompania ka marre gjithashtu certifikaten OEKO TEX, qe garanton mungesen e substancave toksike dhe te demshme ne brendesine e produkteve.

VAKUMI: REVOLUCIONI QE MBAN EMRIN MAGNIFLEX

Dysheku i paketuar me vakum, qe mban etiketen Magniflex qe nga viti 1986. Eshte nje revolucion i vertete ne boten e dyshekeve. Vakumi garanton ruajtjen e kushteve higjenike dhe cilesore te dyshekeve. Gjithashtu, vellimi i tyre reduktohet me 90% dhe vetem ne nje meter kub mund te dergohen 13 dysheke, ne vend te 3 dyshekeve te paketuar ne menyren e zakonshme. Kjo do te thote nje numer me i vogel kamionesh transportues ne qarkullim dhe per pasoje, arrihet edhe reduktimi i shperndarjes se rrezatimeve ndotese te dioksidit te karbonit (Co2) dhe respekt per politikat ambientaliste.

Te mesosh te flesh mire

Te mesosh te flesh mire te ndihmon te jetosh me mire

Te flesh eshte nje nga aktivitetet me thelbesore per trupin tone, ashtu sikurse eshte edhe te ngrenet dhe te piret. Sasia dhe cilesia e gjumit kane ndikim ne shendetin tone fizik dhe mendor. Nje gjume i mire favorizon rigjenerimin e trupit dhe na ndihmon qe te ndihemi me mire me veten. Ne te kundert, te fjeturit pak dhe keq mund te ndikoje ne perkeqesimin e metabolizmit, uljen e sistemit mbrojtes imunitar dhe shperqendrimin e vemendjes gjate dites.

Nje nate pa gjume ndikon edhe ne humorin tone dhe shoqerohet me ndikime negativ ne cdo aspekt te jetes. Ne menyre qe te parandalojme problemet qe kane lidhje me gjumin e keq dhe qe te rifillojme te fleme mire, eshte e mjaftueshme te ndjekim disa rregulla te thjeshta qe shpesh i harrojme.

 • Perdorimi i sheqernave me tepri largon gjumin.
 • Te flesh pak demton trurin.
 • Kush flen pak, plaket me shpejt.
 • Temperatura 18 grade eshte ideale per te fjetur mire.
 • Shikimi i programeve televizive para se te flesh eshte armiku i nje gjumi te mire.
 • Nje jete aktive gjate dites te ndihmon te flesh gjate nates.
 • Per te fjetur mire duhet te shtrihesh ne te njejten ore.
 • Te flesh pak stimulon oreksin dhe te ben te shendoshesh.
 • Vaktet e rregullta favorizojne nje gjume te rregullt.
 • Eshte me mire te shmangen momentet e shkurtra te gjumit gjate dites.
 • Nxehtesia e madhe nuk ben mire per gjumin
 • Sa me pak te flesh, aq me shume mund te semuresh.

Nuk eshte fjala vetem per tu kujdesur per detajet, por eshte deshria per te arritur persosmerine

Magniflex eshte sinonimi i persosmerise. Kompania eshte dalluar gjithmone se produktet e saj jane me vlere te vertete per konsumatorin – kane vleren e cilesise. Magniflex perdor materiale 100% italiane dhe merr vlera edhe nga profesionaliteti i teknikeve te specializuar, si dhe nga nje numer me i madh se 180 punonjes qe punojne perkrah njeri tjetrit, duke ndare mes tyre pasionin dhe pervojen.

Vakum

VAKUM: REVOLUCIONI QE MBAN EMRIN MAGNIFLEX

Dysheku i paketuar me vakum, qe mban etiketen Magniflex qe nga viti 1986. Eshte nje revolucion i vertete ne boten e dyshekeve. Vakumi garanton ruajtjen e kushteve higjenike dhe cilesore te dyshekeve.

Gjithashtu, vellimi i tyre reduktohet me 90% dhe vetem ne nje meter kub mund te dergohen 13 dysheke. Ne vend te 3 dyshekeve te paketuar ne menyren e zakonshme. Kjo do te thote nje numer me i vogel kamionesh transportues ne qarkullim dhe per pasoje, arrihet edhe reduktimi i shperndarjes se rrezatimeve ndotese te dioksidit te karbonit (Co2).

 

× We are here to help you!