Virtuoso

Dysheket Virtuoso ofrojne nje pushim mbreteror ! Jane te kuruar ne detaje, vecanerisht ne perdorimin e duhur te materialeve, me nje strukture qe eshte me e mira qe nje dyshek mund te ofroje. Keta dyshek pervec se jane mikprites komod per linjen trupore, jane edhe nje burim mireqenie per shendetin,pasi ekstraktet e ekualiptit, qe pasurojne lastrat mbeshtetese (nje bime me veti cliruese ne rruget e frymemarrjes), ndihmojne ne nje gjume te shendetshem. Teknologjia Airyform, me te cilen jane punuar lastrat mbeshtetese mbeshtet ne 5 zona kryesore trupin dhe favorizon transpirim te larte te brendesise se dyshekut. Dysheket Virtuoso kane ane dimerore me fibrat me te cmuara te perzgjedhura (kashmir, lesh deveje, lesh merinos, fije kali) dhe ane verore me fibrat me delikate (mendafsh, lino, pambuk, fije kali).

shiko me shume

Supremo

Eshte nje diamant i vertete ne kuroren e Magniflexit. Ofron nje rehati te pakonkurueshme, fale kombinimit te ndryshem te materialeve si Memory, Magnigel, Elioform dhe Eliosoft, te cilat mbeshtjellin me nje butesi perkedhelese linjen trupore dhe ofrojne nje pushim te pakonkurrueshem. Lastra Dual Core, qe ne versionin matrimonial eshte e ndare ne dy pjese te ndara, ofron nje mbeshtetje te diferencuar ne cift. Nje veshje luksoze si Outlast garanton nje ajrim te larte dhe mireqenie termorregulluese duke pushuar ne nje mikroklime perfekte.

shiko me shume

Armonia

Cdo dyshek  i linjes Armonia, ofron 4 kombinime mbeshtetjesh te ndryshme, fale kjo edhe lastres Dual Core dhe topperave te levizshem. Ideimi i kesaj linje, e ben te adoptueshem me cdo lloj tiplogjie trupore edhe per per personat me kerkesa te vecanta, te cilet mund te gjejne harmoni gjate pushimit.

shiko me shume

Toscana

Ky dyshek eshte nje zgjedhje e shkelqyer per ke deshiron te beje nje zgjedhje etike por pa hequr dore edhe prej komfortit. Cotton Caresse eshte nje burim mireqenie, si ne strukture ku materialet jane pasuruar me vajra esenciale dhe Aloe Vera dhe Soje, por po ashtu ne veshje e cila garantohet nga GOTS, si nje cope 100% pambuk organik. Opsioni i shtuar Dual, mundeson fjetjen e secilit nga partneret ne anen e vet te preferuar. Fasha 3D eshte nje mundesi plus ne ventilimin e persosur te dyshekut. Ku ka zgjedhje me te mire se te flesh ne natyre?

shiko me shume

Magnistretch

Magnistretch eshte nje dyshek teknologjik teresisht inovativ, i zhvilluar ne bashkpunim me Departamentin e Inxhinieris Mekanike, te Universitetit te Sargozes ne Spanje, i testuar me makinerine INSTRON 8800. Patenta ekskluzive eshte studiuar per te dhuruar nje mireqenie te pabesueshme per shpinen, qe shtrihet dhe shplodhet pergjate gjumit.

shiko me shume

Dolce Vita

Krijimi i Dolce Vita eshte inspiruar nga produktet tona me te shitura. Ky koleksion kombinon ekselencen e Made In Italy me stilin e jetes italiane. Keta dysheke jane studiuar per ta bere me te kenaqshem dhe te rehatshem pushimin, sepse gjumi eshte kenaqesia me e madhe ne jete.

shiko me shume

Magnigel

Dysheket Magnigel, zgjedhja me e mire per nje gjume te fresket ! Fale shtreses se xhelit, nje material inovativ, fleksibel dhe teper ajroses, ofrohet nje pushim ku trupi mbeshtillet nga nje butesi dhe freski shplodhese. Ky material karakterizohet nga nje vecori, ftohet dhe ngrohet shume shpejt, gje qe ofron te dysheket Magnigel, ruajtjen e nje mikroklime optimale ne cdo stine.

shiko me shume

Classico

Kjo linje dyshekesh perbehet nga copa dhe materiale cilesore. Kur perdoren sebashku, keto materiale dhurojne komfort te kenaqshem dhe nje vlere te shkelqyer kundrejt buxhetit te shpenzuar.

shiko me shume

Fiaba

Gjumi per femijet eshte i rendesishem, duke qene se ai i shoqeron ata ne nje bote magjike, boten e endrrave te tyre. Magniflex ka krijuar per femijet, linjen e dyshekeve Fiaba te cilet plotesojne nevojat per gjume te femijeve dhe i pergatit ata per nje dite te re plot me energji.

shiko me shume

Memorabile

Dysheket e linjes Memorabile jane realizuar nga nje shtrese Elioform, e punuar me 5 zona te diferencuara mbeshtetje, cka mundeson nje mbeshtetje ideale per pjese te ndryshme te trupit.

shiko me shume

Ricordo

Dysheket Ricordo jane te perbere nga shtresa Elioform qe ofron nje mbeshtetje te vendosur por te rehatshme. Kjo fale edhe shtreses se Memory-t, nje material anatomik, i cili adaptohet fare lehte me formen trupore.

shiko me shume